Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 18.04.2024, 12:02

Передмірська загальноосвітня школа

I-II ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інформація про школу

ШВИДКО МИНАЄ ЧАС, ЗМІНЮЄТЬСЯ ЖИТТЯ, ТА НЕЗМІННОЮ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ДОРОГА, ЯКА УМІЛО З`ЄДНУЄ В ЄДИНЕ ВЧОРА, СЬОГОДНІ,ЗАВТРА. ДОРОГА, ЯКА ВЕДЕ ДО ШКОЛИ…

Передмірська ЗОШ І-ІІ ступенів

Адміністрація школи:

Директор школи  -  Король Євгенія Григорівна, 1962 р.н., освіта вища, закінчила Тернопільський державний педагогічний інститут, факультет початкових класів, стаж роботи 35 років, викладає у початкових класах, має вищу кваліфікаційну категорію, педагогічне звання « старший учитель». Стаж на посаді директора - 8 років.

 

Заступник директора з навчально-виховної роботи – Волохата Оксана Яківна, 1976 р.н., освіта вища, закінчила Тернопільський національний педагогічний університет, фізико-математичний факультет, стаж роботи 15 років, викладає математику, має вищу кваліфікаційну категорію. Стаж на посаді заступника директора – 8 років.

 

 

Ресурси та умови для організації діяльності школи

  1. Загальний стан будівель та приміщень школи
  • Загальна площа території школи складає – 13500 м2;
  • Площа під будівлю – 775,5 м2;
  • Будівля школи двоповерхова та складає - 1475 м2;

Опалення – водяне. Власна газова паливна.

 Водопостачання – власний водогін.

  • Загальна площа приміщень школи складає : 1475 м2;
  • Спортивні споруди, майданчики для ігор та відпочинку 3020м2;
  • Газони та зелене насадження - 1921 м2;
  • Господарча зона - 2131 м2;

Проектна потужність закладу за технічним паспортом – 192 учні.

Будівля   школи   є   комунальною   власністю   Лановецької районної  ради.

Щороку стан будівлі та санітарно – гігієнічний стан приміщень школи обстежується представниками Лановецького відділу освіти, санітарною та пожежною службою району. За результатами перевірки складаються акти перевірок готовності школи, які засвідчують, що технічний  та  санітарно-гігієнічний  стан будівель відповідають вимогам державних норм.

У школі створена технічна комісія з обстеження приміщень і споруд, яка проводить огляд технічного стану основних конструкцій будівель та санітарно – гігієнічного стану приміщень, зауваження реєструються у відповідному журналі.

Комісією школи будівлі та приміщення визнані такими, що відповідають вимогам державних санітарних норм. Щорічно проводяться вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах та заземленнях магістралей і устаткування, перевірка ізоляції силових та освітлювальних дротів, перевірка повного опору петлі фаза-нуль. За результатами перевірки складаються акти.

У період з 2011 по 2014 роки проведено біжучий ремонт покрівлі корпусу. Відремонтовано спортивні споруди, проводить щорічний ремонт навчальних приміщень, шкільної їдальні, коридорів, туалетних приміщень, водонапірної башти,території школи.

Була здійснена заміна застарілих конструкцій вікон на металопластикові – всього 15 блоків, та блок вхідних дверей та 2  дерев’яних дверей.

Виконані поточні ремонтні роботи з облаштування фасадів.

Оформлення школи відповідає загальним вимогам зовнішньої естетичної культури навчальних закладів, сприяє формуванню загальної культури учасників навчально-виховного процесу, виховує повагу до державної символіки. Оформлення відповідає вимогам часу, несе в собі багато корисної інформації, відповідає нормам сучасного українського правопису.

Оформлено стенди: «Державна символіка», «Дитяче обєднання «Барвінковий край»», «Дитяче обєднання «Козацький шлях»», «РУМ «Моя земля-земля моїх батьків», «Учнівське товариство «Молода просвіта»», «Спортивні таланти школи»,    «Пожежна   безпека»,   «Бережи себе, дитино», «Бережи своє здоровя», «Цивільна  оборона»,  «Правила  дорожнього  руху»,  «Наші досягнення»,    «Учнівський комітет», «Вибір завжди є», « Берегти природу змалку вчись», «Життя школи»,«Звернення  громадян»,  «Атестація педпрацівників»,  «Батьківський  куточок»,  «Правила  для учнів»,   «Готуємось   до   ДПА", «Пам'ять про подвиг Героїв Майдану» тощо.

У приміщенні школи обладнано тематичні куточки: «Ми діти твої, Україно», «Слава Героям», «Літературними стежками села Передмірка», «Сторінки життя і творчої діяльності професора Т. Комаринця», «Куточок духовності»", «Галерея творчих робіт» тощо.

Забезпечення школи необхідними навчальними площами.

Загальна  площа  приміщень  школи  –  1475 м2

 Площа  приміщень, задіяних для проведення навчальних занять складає –630м2,

У приміщенні школи обладнані 12 класних кімнат, з них 8 предметних кабінетів:  української мови і літератури,  фізики і хімії, географії та історії, світової літератури, інформатики (комп’ютерний клас), основ здоров’я,  іноземної мови, математики,4 кабінети початкових класів, майстерня, спортивний зал, бібліотека,  їдальня на 40 посадкових місць.

В приміщенні школи є  туалети   для   дівчаток,  хлопців  та   вчителів,  а також зовнішні вбиральні на 2 кабінки (по 7,5 м2 ).

У школі  є  майстерня   (144 м2 ) та спортивний зал  ( 180 м2 ), бібліотека та читальна зала (27,6 м2 ), їдальня та кухня (63 м2 ), вчительська (19,5 м2 ), кабінет директора (12 м2 ), препараторська кабінету хімії (16 м2), препараторська кабінету фізики (16 м2), приміщення для техперсоналу (10 м2), підвальне приміщення  (150 м2).

 

  Забезпечення   школи   навчальними   кабінетами,   обладнаними відповідно до вимог.

Навчальні кабінети та класи школи забезпечені обладнанням та меблями в обсязі, який дає можливість проводити навчально-виховний процес на належному рівні.

Загальний вигляд кабінетів відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Є постійні навчально-методичні експозиції, інструкції з охорони праці, з безпеки життєдіяльності, державна символіка, класні куточки.

Комплектація шкільних приміщень здійснена відповідно до положень та типових переліків навчально–наочних посібників, технічних засобів навчання та обладнання. В класних кімнатах і кабінетах школи встановлено шкільні меблі: парти,  двомісні учнівські столи  та стільці учнівські. Шкільні меблі мають  чотири розміри за ростовими групами. В кожному класі розміщується класна дошка різних видів: на одну або три робочих площі.

Навчальні кімнати оснащені підручниками та навчальними посібниками, навчальними програмами, матеріалами перспективного педагогічного досвіду, краєзнавчими матеріалами, державною символікою, портретами видатних вчених, письменників та державних діячів. Усі кабінети відповідають основним параметрам санітарно – технічного стану, є природне та штучне освітлення, режим температури та вологості відповідає нормі.

В кожному класі є  відповідні експозиції змінного та постійного характеру,  естетично оформлені.  Матеріали експозицій постійно оновлюються. Класні кімнати молодших школярів мають бібліотечки художньої літератури, іграшки для проведення змістовного дозвілля.   Приміщення чисті та охайні.  Створенню позитивного мікроклімату в класі сприяє озеленення.

Забезпеченість спортивним інвентарем дає змогу виконувати програму з фізичного виховання в достатньому обсязі. У шкільному дворі обладнано волейбольний і баскетбольний майданчики, поле для футболу, бігова доріжка, яма для стрибків в довжину, бруси для підтягування, драбини, гімнастичний майданчик.

 

Забезпеченість навчально-виховного процесу комп’ютерами

ІКТ стають невід’ємною складовою життя окремої людини та суспільства в цілому.

Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітню систему нашого закладу та формування єдиного інформаційно-освітнього простору  є частиною  пріоритетних  напрямків  роботи  школи.

З 2008 року оптимізовувати навчальний процес  допомагає комп’ютерний клас, обладнаний 5 учнівськими та одним вчительським  комп’ютером, БФП, а з 2010 року безкоштовним підключенням до мережі Internet, відповідними меблями та устаткуванням.

З 2010 року всі вчителі школи взяли участь у педагогічному експерименті щодо навчання учителів інформаційно-комунікаційним технологіям  за програмами корпорацій  "Microsoft. Партнерство в навчанні" та " Intel® Навчання для майбутнього" та отримали сертифікати.

Всі   учні, вчителі та  працівники  супроводжуючих  служб  закладу   мають можливість користуватися  комп’ютерною  технікою  та  мережею  Internet протягом всього дня і в позаурочний час.

80 % вчителів школи використовують у своїй роботі ноутбуки.

Технічне обслуговування комп’ютерної техніки закладу, на добровільних засадах,  проводить вчитель інформатики  Гудим В. С. Школа має свою електронну скриньку  http://www. peredmirka @ukr.net 

За підтримки спонсорів придбано для навчальних цілей 2 телевізори, один з яких встановлено в коридорі школи з можливістю перенесення в будь-яке навчальне приміщення,інший – в учительській.

 

Забезпечення учнів та педагогічних працівників навчальною літературою

Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов'язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час.

Відповідно до штатного розкладу в шкільній бібліотеці працює 1 працівник: бібліотекар Насадюк Марія Миколаївна - має вищу освіту, ІІ кваліфікаційну категорію , володіє державною мовою, працює бібліотекарем з

 Бібліотека заснована в 1978 році. Розміщується в окремому приміщенні школи. Загальна площа бібліотеки 27.5 м². Читальний зал поєднаний з абонементом, нараховує 6 посадочних місць. Підручники   розміщуються  на окремих полицях. Книги розташовані на 8 фабричних та  2 великих саморобних стелажах за галузями відповідно до таблиць бібліотечно - бібліографічної класифікації, оформлені поличковими розподільниками. Галузевий фонд придбаний в основному за рахунок державних коштів, зараз поповнюється книгами, подарованими читачами, замінами за загублені.

Бібліотека працює за затвердженим графіком роботи.

Річний  план роботи  шкільної  бібліотеки  затверджений  педагогічною радою та скоординований із річним планом школи.

Документація в бібліотеці знаходиться у належному стані: книга інвентарного обліку бібліотечного фонду (підручники); книга інвентарного обліку бібліотечного фонду (художня література);щоденник роботи бібліотеки; журнал реєстрації книг , отриманих від читачів замість загублених; журнал реєстрації  подарункових видань; картотека обліку підручників; сумарна книга .

 В наявності документація, що регламентує діяльність бібліотеки: положення про бібліотеку, правила користування бібліотекою, паспорт бібліотеки, посадові інструкції, планово - звітна документація бібліотеки. Основний бібліотечний фонд станом на 1 вересня 2014 року становить 4759 примірників. З них 1303 примірників - фонд підручників. Загальна кількість відвідувань за рік становить 1520, кількість книговидач 2305.

 Шкільна бібліотека  - це скарбниця інформації в школі, фундамент освіти і самоосвіти. Головна функція її - зробити інформацію доступною.  Своїми методами і засобами роботи вона допомагає здійснювати єдину для школи державну програму освіти і виховання дітей. Найголовніше завдання бібліотекаря – прищеплення учням  любові до книги, вміння користуватися нею та швидко орієнтуватися  в інформаційному просторі

Усю роботу бібліотека проводить згідно річного плану, виходячи з основних документів про школу:  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про мови», державної національної програми «Освіта: Україна ХІХ століття», Концепції Державної цільової програми підтримки та розвитку читання на період до 2015 року, Закону України  «Про бібліотеки та бібліотечну справу» та «Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу».

Діяльність шкільної бібліотеки у поточному навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Особлива увага приділялася широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. 

На належному рівні проводиться робота з інформаційним обслуговуванням читачів: проведено День інформації, оформлені алфавітний каталог, тематична картотека педагогічної літератури. У бібліотеці школи протягом року велася інформаційно-бібліографічна робота. Бібліотекар готувала бібліографічні довідки, вела їх облік.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включала  виступи на нараді при директору(«Робота з читачами щодо формування і задоволення їх читацьких потреб») та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю. Для задоволення потреб педколективу бібліотекарем  було оформлено тематичні папки  «На допомогу класному керівникові»,  «На допомогу  вчителю:  української мови та літератури, математики, біології та хімії, світової літератури, історії, географії, правознавства»,  «Державні свята», «До проведення батьківських зборів».

З метою вивчення читацьких інтересів молодших школярів та їх батьків, рівня їх читацької культури,  місця книги  в житті, виявлення впливу школи на розвиток читацької самостійності  учнів молодшого шкільного віку були використані методи:  бесіда,  анкети, спостереження,  проводився моніторинг  читацьких формулярів,  складались індивідуальні списки читання.

Протягом  року підтримувалася співпраця бібліотеки з педагогічним колективом, приділялася увага інформуванню про нові надходження книжок, періодики та методичної літератури.   Робота бібліотеки і педагогічного колективу школи проводилась у пошуках нових шляхів по забезпеченню інформаційних потреб учнів. Докладено зусиль до прищеплення учням потреби у систематичному читанні літератури для розвитку творчого мислення, пізнавальних інтересів і здібностей, для успішного  засвоєння  навчальних  програм.

            Протягом року в бібліотеці оформлювалися виставки залежно від змісту: тематичні, виставки нових надходжень, до предметних тижнів.

Серед таких:

  • 200 років від дня народження М.Ю.Лермонтова (1814-1841), російського письменника
  • Всесвітній день учителів «Лише той Учитель, хто живе так, як навчає»
  • День української писемності та мови
  • День пам’яті жертв голодомору
  • Виставка «чужої землі нам не треба, але своєї ані п’яді не віддамо»
  • «На Аскольдовій могилі поховали їх…» до дня пам’яті  героїв Крут

Цікаво та змістовно 30 вересня  в школі відзначався Всеукраїнський день бібліотек. Було проведено свято, на якому виступали учні з віршами та привітаннями бібліотекаря. Також протягом року була проведена акція «Подаруй бібліотеці книгу».  Учні школи подарували бібліотеці  цікаву літературу у кількості   23 примірники.

Протягом навчального року учні школи приймали активну участь у різноманітних заходах, спрямованих на виховання дбайливого ставлення  до книги, намагалися зберегти підручники в гарному стані.

Бібліотекарем та активом бібліотеки проводилися  рейди-перевірки стану підручників по класах. При перевірці дотримувалися певних вимог до збереження навчальної книги. Підсумки рейдів підводилися в кінці кожного семестру та відображалися на стенді «Живи, книго!» в бібліотеці, а також в рубриках «Книга дякує», «Книга скаржиться»

Класні керівники разом з бібліотекарем  проводили необхідну роботу з учнями та батьками щодо виховання в учнів дбайливого ставлення до навчальної книги, поваги до праці людей, що їх створюють. Контролювали стан підручників у класі. Стежили за тим, щоб після закінчення навчального року підручники, які потребують ремонту, були своєчасно відремонтовані й здані в бібліотеку.

Значне місце в роботі бібліотеки займає проведення масових заходів. Ефективними технологіями масової роботи бібліотечні уроки, усні журнали,  бесіди, свята,  вікторини, години цікавих повідомлень .Бібліотекарем школи систематично проводилися індивідуальні бесіди з учнями з метою вивчення їх читацьких запитів, анкетування учнів по виявленню читацьких інтересів. Під час запису учнів в бібліотеку, проводилися бесіди з ними про бережливе ставлення до шкільних підручників та до художньої літератури.                  

 Серед яких:

  • Бесіда за круглим столом „Що таке наш вік?”;
  • Інформаційна година «Забуттю не підлягає»  (до Дня пам’яті жертв Голодомору
  • Інтелектуальні ігри «Таємниці та пригоди слова»
  • Конкурс на кращого читця віршів Т.Г. Шевченка
  • Презентація до дня народження Теофіля Комаринця « Творець гартований життям»

Для кращого збереження бібліотечного фонду постійно проводилася робота з боржниками бібліотеки через класних керівників, батьків. А щоб «потерпілим» книжкам була надана допомога, в бібліотеці постійно працювала «Книжкова лікарня». Діти з задоволенням «лікували» книжки. Бібліотекарем надавалися учням консультації, як потрібно ремонтувати книги. Як берегти книгу, як її читати, правильно користуватися нею, як користуватися бібліотекою вчать пам’ятки, які розміщені у куточку «Живи, книго!» у бібліотеці.

Серед масових форм роботи з виховання  дбайливого ставлення до книги  традиційними стало  свято для учнів 2 класу «Як прдовжити життя книзі».     

З 25 березня  по 29 березня в школі проходив тиждень дитячої та юнацької книги. В рамках цього тижня було проведено: свята «У світі казки чарівної» (1-4класи), Бесіда з учнями 1-5кл. «Прочитав сам - збережи для товариша»,  працювала « книжкова лікарня».   

У 2013/2014 навчальному році робота шкільної бібліотеки була спрямована на пропагування серед учнів творів українських письменників, формування їх світогляду, популяризацію книг серед дітей. Сприяння розвитку вміння користуватися книгою, бібліотекою.  Виховання в учнів інформаційної культури, національної свідомості та шанобливого ставлення до книги як головного джерела знань. Всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом пропаганди педагогічної та методичної літератури та інформації про неї.

5 учнів    1 класу  було прийнято у  сім`ю  читачів шкільної бібліотеки.

Бібліотека допомагала вчителям у проведенні предметних тижнів у школі. Готуючись до них, були організовані книжкові виставки, тематичні огляди літератури.

Одним з найважливіших завдань роботи бібліотеки було якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Для виконання цього завдання були: якісне комплектування, облік, збереження фонду, зменшення неповернення і псування підручників. Тому пріоритетним напрямком діяльності бібліотеки та педколективу є формування в учнів дбайливого ставлення до підручників та навчальної книги.

Важливим напрямком діяльності бібліотеки є пошук  нових шляхів  комплектування  фонду.  Щорічно проводиться акція «Подаруй бібліотеці книгу», завдяки чому фонд художньої літератури регулярно  поповнюється новими книгами.

 

1.6. Забезпечення фаховими періодичними виданнями для різних напрямів організації навчально-виховного процесу, у тому числі для дітей

В бібліотеку надходить методична  література, нові книги з педагогіки та психології, Інформаційні збірники МОН України.  Фахові методичні журнали переплачуються за рахунок учителів школи і зберігаються в основному в навчальних кабінетах.  Вся робота шкільної бібліотеки проводиться у відповідності з планом роботи школи у тісному контакті із педагогічним колективом. Бібліотека надає інформаційно-методичну допомогу педагогам в організації навчально-виховного процесу, у підготовці до уроку, бесідах з учнями, проведенні класних годин та позашкільних заходів.

 

Забезпечення школи педагогічними кадрами

Кадрова політика школи спрямована на:

  • реалізацію основних напрямків модернізації системи освіти;
  • розвиток та вдосконалення творчого потенціалу педагогічних працівників;
  • вдосконалення нормативно-правової бази професійної діяльності освітян;
  • оволодіння педагогічними працівниками сучасними інформаційними технологіями;
  • періодичне оновлення і взаємоузгодження змісту підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів;
  • поліпшення системи стимулювання професійного зростання педагогічних працівників.

Для забезпечення високої результативності навчально-виховного процесу та життєдіяльності закладу, школу укомплектовано керівними, педагогічними кадрами, допоміжним та технічним персоналом відповідно до штатного розпису, затвердженого відділом освіти Лановецької райдержадміністрації. Педагогічною діяльністю займаються особи з високими моральними якостями, які мають відповідну фахову освіту, професійно-педагогічну підготовку, фізичний і психічний стан, який дозволяє працівникам виконувати службові обов'язки. При доборі кадрів враховуються кваліфікаційні вимоги щодо кожної категорій працівників та спроможність працівника виконувати свої обов'язки відповідно до посадових інструкцій.

Прийняття та звільнення педагогічних працівників здійснюється відповідно до ст. 54 Закону України «Про освіту», п.2 ст. 26, п.2 ст. 38 Закону України «Про загальну середню освіту», ст.21-24 Кодексу Законів про працю, наказів Лановецького відділу освіти. Кількісний склад педагогічних працівників – 22 особа, з них 17 основних, 5-сумісники, 1 працівник знаходиться у відпусці по догляду за дитиною до досягнення 3-х років. Записи про прийом, переведення, звільнення ведуться  в  особових  справах   (форма   П-2)   із   підписом   про   ознайомлення працівника. Записи в трудових книжках ведуться відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах, в установах і організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58.

У школі розроблено перспективну потребу кадрового забезпечення до 2015 року. Станом на вересень 2014 вакансії відсутні. Плинність педагогічних кадрів у школі не спостерігається.

Відповідно до норм правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи, затверджених наказом по школі від 01.09.2014 р. № 79-од, адміністрація школи доводить до відома педагогічних працівників наприкінці навчального року (до надання відпустки) про педагогічне навантаження в наступному навчальному році.

Навчальне навантаження між учителями та іншими педагогічними працівниками розподіляється директором школи за узгодженням із профспілковим комітетом в залежності від кількості годин, передбачених навчальним планом, наявності педагогічних кадрів та інших конкретних умов, що склалися у школі (з дотриманням Кодексу законів про працю України).

У 2014-2015 навчальному році 12 педпрацівників школи працюють за повним тижневим навантаженням, а 9 – за неповним тижневим навантаженням. Окрім педагогічного навантаження вчителя на тарифну ставку 18 навчальних годин на тиждень, робочий час включає інші види педагогічної діяльності (класне керівництво, перевірка зошитів, завідування навчальними кабінетами, майстернями). Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається в разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.

Робочий час педпрацівників школи регулюється Статутом школи, Правилами  внутрішнього трудового розпорядку, затвердженим розкладом занять, складеним відповідно до тижневого навантаження, а також планів виховної та  методичної  роботи. Питання про тривалість  робочої години педагогічного працівника школи регулюється посадовою інструкцією. Згідно зі штатним розкладом, на виконання Законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону праці» розроблено і запроваджено в дію посадові інструкції працівників. Якість виконання посадових інструкцій перебуває під постійним контролем адміністрації, про що свідчить план внутрішньошкільного контролю школи.

Відповідно до штатного розпису  забезпечення навчального закладу педагогічними працівниками складає 100%. На 01.09.2014 в школі працюють 22 педагогічних працівники. Із них практичний психолог та соціальний педагог.

Всі вчителі працюють за спеціальностями, визначеними дипломами,  розстановка кадрів  ведеться у  відповідності з  основними нормативними документами.

На кожного педагогічного працівника заведено особову справу. Аналізуючи педагогічний стаж вчителів, можна відмітити високий творчий потенціал колективу школи.

Для колективу школи характерна стабільність, низька плинність кадрів, постійне зростання рівня фахової кваліфікації вчителів. За останні три роки в школі закріпилась стабільна тенденція у кадровій політиці, спрямована на формування учителя-професіонала, творчої особистості, про що свідчать моніторингові дослідження професійної педагогічної компетентності вчителів.

Вхід на сайт
Вітаємо іменинників
Сьогодні вітаємо
Погода
Передмірка
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наша адреса
Україна
Тернопільська область
Лановецький район
 с.Передмірка,
Шевченка, 1
Телефон: 4-65-40

Пишіть нам
peredmirka@ukr.net
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024